Vítězové Labského poháru

Naši kluci U11 jsou po sedmi letech opět vítězové Labského poháru 2018!

Již několik let se každé září naši nejmladší minižáci a minižákyně U11 účastní přípravného turnaje v Pardubicích s názvem Labský pohár. Letos se jednalo již o 25. ročník, kterého se zúčastnilo celkem 15 družstev dívek i chlapců z celé republiky.

V pátek a sobotu nás čekali utkání v základní skupině, kde byli našimi soupeři družstva BK Studánka Pardubice (dívky), BŠ Praha (dívky), BC Slaný (dívky) a BK Loko Trutnov (kluci).

BA Sparta - BC Slaný    69:33
BŠ Praha - BA Sparta    9:88
Loko Trutnov - BA Sparta    18:90
BA Sparta - BK Studánka    75:27

Základní skupinou jsme prošli bez zaváhání, zdobila nás kolektivní a velmi rychlá útočná hra. Všichni kluci s chutí zahráli.

První místo ve skupině nás posunulo do finálové skupiny, kde jsme se utkali s vítězi zbylých dvou základních skupin BK Pardubice (kluci) a BC Vysočina (mix).

BK Pardubice - BA Sparta    49:56 po prodloužení
BC Vysočina - BA Sparta    20:44

V prvním zápase nás čekali čtyřnásobní vítězové Labského poháru BK Pardubice a jak se následně ukázalo jednalo se v podstatě o rozhodující finálové utkání. Bylo to krásné utkání, kdy jsme se v první čtvrtině dostali do jasného vedení i o 10 bodů, o které jsme ve druhé čtvrtině přišli a v poločase už prohrávali o 2 body. Ve třetí čtvrtině jsme se nemohli rozjet a ztráceli jsme dokonce už 7 bodů, ale kluci ukázali, že jsou bojovníci a nic nevzdávají. Zabrali jsme, ztrátu smazali a v poslední čtvrtině to už byla remízová tahanice, která nakonec dospěla až do prodloužení. Oba týmy v utkání nechaly maximum, přesto to bylo naše družstvo, které v prodloužení mělo více ze hry a vítězství, tak jasně utrhlo na svou stranu. Se vši úctou k družstvu BC Vysočina, poslední utkání finálové skupiny bylo už jen formalitou, kde si na naší straně zahráli hodně minut kluci, kteří toho v předchozím vypjatém utkání s Beksou odehráli méně.

Naši kluci si tedy ze svého prvního velkého letošního turnaje odváží cenné vítězství, které po sedmi letech navázalo na úspěch našeho ročníku 2001, který byl na stejném turnaji také zlatý. Doufám, že kluky vítězství nabudí k dalším basketbalovým akcím nejen zápasům ale také tréninkům, abychom se mohli jako tým dále zlepšovat a vyzývat ty nejlepší týmy z celé republiky. PS: Borci, neusněme na vavřínech!