Těžký boj vedl k výhrám

U13 vstoupili do Pražského přeboru výborně

Kluci U13 odehráli v sobotu 1.10 svoje první sezonní zápasy. V prvním utkaní nás čekal celek Kbel. Před zápasem jsme si řekli náš plán, ale obraz naší hry především v první čtvrtině byl úplně odlišný. Od druhé čtvrtiny jsem se rozkoukali a soupeře bez problémů porazili, zahráli si všichni a připsali jsme si hladké vítězství 60:26.

V druhém zápase nás ale čekal soupeř úplně jiné váhové kategorie, tým, který minulý rok v této kategorii Pražský přebor vyhrál a to byl tým BŠ Tygři Praha. Před zápasem jsme si řekli, co musíme splnit, abychom odehráli co nejlepší zápas. Naším hlavním úkolem bylo zastavit jednoduché koše, které trápily kluky U14 minulý víkend. Obraz hry v první čtvrtině nebyl ideální, hodně nepřesností, hodně chyb a hlavně jednoduchých košů. Ve druhé čtvrtině jsem předvedli naprostý opak a v poločase bylo na tabuli skoré 20:23, skóre, které by asi málo kdo před zápasem čekal. Třetí čtvrtina se nám zase vůbec nepovedla, je třeba brát v potaz, že hráli převážně kluci o rok mladší, ale stejně to není omluva pro NEVRACENÍ SE DO OBRANY. Před poslední čtvrtinou, tedy na tabuli svítilo skóre 22:37 a vypadalo to, že o vítězi zápasu je rozhodnuto, náš plán do 4. čtvrtiny, byl vyvinout co největší tlak na míč a zkusit potrestat soupeřovi chyby. Tento úkol se nám podařil výborně a dotáhli jsem se na rozdíl 1 bodu, po výborném zisku, jsme se dostali poprvé v utkání do vedení, to jsme hned navýšili dalším jednoduchým košem po zisku balonu. 40 Vteřin do konce na tabuli svítilo skóre 47:44 pro nás, soupeř stáhl na 1 bod, 14 vteřin do konce zápasu, po timeoutu jsme udělali jasnou chybu a vypadalo to, že nás za to soupeř patřičně potrestá, byl z toho faul a dvě šestky, STÁLI PŘI NÁS VŠICHNI SVATÍ a soupeř neproměnil ani jeden trestný hod a my mohli začít slavit.

Závěrem bych chtěl všechny kluky pochválit za super bojovný a především týmový výkon, kdy tam všichni nechali všechno, i když třeba ani nenastoupili. Nerad hodnotím jednotlivce, ale pochvalu si zaslouží určitě Vojta Dvořák, který to vzal jako správný kapitán do svých rukou a v poslední čtvrtině dal 21 bodů. První víkend je za námi, první úspěch taky.

ALE NESMÍME USNOUT NA VAVŘÍNECH A ZAČÍT NA TRÉNINCÍCH MAKAT JEŠTĚ VÍC, PROTOŽE SI SOUPEŘ TUHLE PORÁŽKU URČITĚ NENECHÁ LÍBIT.