První odvety

Druhá kola jsme začali úspěšně

BA Sparta: Sršní Písek    114:48 (30:15, 65:22, 93:32)

Úkol byl pro tento zápas jasný, natrénovat novou obranu a udržet taktickou kázeň po celou dobu zápasu. Docela se vše dařilo. Chyby byly, ale ty budou vždy. V tomto zápase jsme navíšili týmové rekordy v počtu sedmi trojek za zápas a v procetuální úspěšnosti šestek. Další velké plus zápasu bylo, že si 5 hráčů sáhlo na double v bodech a šestému to uteklo o pouhý bod.

Jižní Supi: BA Sparta    27:81 (12:12, 12:41, 21:60)

Během první čtvrtiny jsme byli zcela zaskočeni obranou sopeře. Pomalé tempo a neúspěšnost střelby způsobila náš zcela vyrovnaný výkon se soupeřem. Druhá čtvrtina byla něco jiného. Obrana byla perfektní, neobdrželi jsme ani jeden bod, z pěti střel soupeře z  nouze. Útočná stránka se také zlepšila díky ziskům. Poté už jsme pokračovali v basketu, na který jsme zvyklí.

Kladným jevem obou zápasů byl ten, že jsou bodové rozdíly, oproti prvním zápasům jsou větší o 10 a 14 bodů v náš prospěch a to i za okolnosti, že sestava lavičky měla o něco více minut na hřišti.