Předposlení hrací víkend

Pozice v tabulce upevněna

V oslabené sestavě jsme uhráli proti lídrům Prahy decentní výsledek. Bohužel celý zápas se odvíjel v duchu, že všichni ví jak to dopadne. Bylo to vidět v našem i soupeřově nasazení, které nebylo na sto procent.

Bylo to vidět i na výsledku v polovině zápasu, kdy bodový rozdíl byl nezvykle malý. Nicméně si Tygři řekli, že by to pro ně mohla být ostuda vyhrát jen o 15 bodů, tak druhou polovinu přidali v nasazení a bodově nám odskočili.


Zápas s Radotínem byl o poznání méně jistý. První čtvrtina pro nás skončila pouze tří bodovým náskokem. Nicméně soupeřův styl obrany, který se spoléhal pouze na výpomoc velkého hráče, který bude blokovat každý nájezd pod košem už nestačil na naše tahouny v druhé čtvrtině a náš náskok se zvětšil.

Škoda byla třetí čtvrtiny, udrželi jsou dobrou obranou soupeře pouze na šesti bodech, ale sami jsme dali pouze devět. Bohužel jsme nedali deset jasných košů, které by rozhodli otkání už v této čtvrtině.

V poslední čtvrtině jsme udrželi tempo a vedení jsme pečlivě drželi až do konce.


V neděli byl náš výkon opravdu ostudný. Sokol se s námi nemazal a část našich hráčů si nastavila zase zápasové temto typu, že opět víme jak to dopadne. To se některým těžce vymstilo, protože tito hráči se ani nedokázali dostat do normální střely.

Druhá polovina zápasu začala zmiňovanou ostudou. V třetí čtvrtině hráli jen dva hráči, kteří se proti pěti obráncům jen težko prosazovali a o obraně radši nebudeme mluvit.

Poslední čvrtina sice byla ve větším nasazení, ale chyběla jakákoliv týmová hra, takže jsme se vždy rozbili pod košem a nedokázali jsme normálně zakončit.