Extraliga vybojována!!!

U14 kluci postupují ze základní skupiny

Po prodlouženém herním víkendu, kdy jsme dohrávali i v pátek, jsme potvrdili jasnou druhou pozici v tabulce a zajistili jsme si tak postup do extraligy U14.

Sokol Vyšehrad : BA Sparta    25:139

Výsledek mluví o všem. Pozitivně mohu hodnotit všechny zůčastněné, kteří si s chutí zahráli a nabrali odvahu na další dva zápasy.

BK Klatovy : BA Sparta    54:75

Proti uzdravenému soupeři jsme začali výborně. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili s náskokem 15 bodů. Ale poté nám přestalo vše fungovat. Nedávali jsme koše a dělali hrubé chyby v obraně. Nakonec se nám i v očích objevil i srach, kdy soupeř stáhl náš náskok na 7 bodů. Nakonec výsledek zvrtáli naši dva pivoti, kteří v důležitých momentech nahradili naši obvyklou převahu na perimetru, na kterou jsme se nemohli spolehnout, na jasnou převahu pod košem a tím zvrátili celý chod zápasu v náš prospěch. Zápas můžeme hodnotit tak, že jsme nevyhráli naším uměním basketbalu, ale srdcem a bojovností.

BK Domažlice : BA Sparta 57:107

Zápas začal poklidně, kdy obě družstva očekávali stejný výsledek. Stejně jako proti Klatovům jsme se úplně nemohli najít. Ikdyž jsme v půli vedli o 30 bodů, pořád to nebylo ono a nebyli jsme sami se sebou spokojení. Nicméně v druhé půlce se náš týmový projev zlepšil žačali jsme hrát více týmově a najednou se nám hrálo mnohem lépe. To dokazuje i zvýšení náskoku na hezkých 50 bodů


Nakonec bych chtěl pochválit ty, kteří tvořili základ sestavy během tohoto víkendu. Předvedli skvělé výkony a budou tvořit základ extraligové sestavy, do které jsme si dali týmový cíl bojovat o přostřední místo v tabulce. Rozhodně na to máme a ukazují to naše výsledky. Přece jen jsme předvedli obdivuhodné výkony jako: 40 bodů hráče v zápase, 7 týmových trojek v zápase, 4 trojky hráče v zápase, po nerozhodné první čtrvteně jsme druhou měli bezchybnou obranu, a nakonec 3 naši hráči vstupují do extraligy s 200, 269 a 271 body. Takovou "Big three" žádný ze soupeřů nemá.