Zlato na turnaji v Holicích!

Minižáci U12 se o víkendu 7. - 8. září zúčastnili mezinárodního turnaje v Holicích jehož jsme tradiční účastníci.

BA Sparta vs Strzelce Opolskie    43:46

Výborné vstupy do 1. a 2. čtvrtiny, kdy jsme si vždy vybudovali 10ti bodové vedení, soupeř dorovnal a ve třetí čtvrtině nám naopak odskočil. Poslední 2 minuty zápasu jsme vyvinuli velký tlak na obrat, který nevyšel. Rozhodujícím faktorem bylo, že jsme velkou část zápasu bojovali méně než soupeř, takže jsme si vítězství nezasloužili.

BA Sparta vs Královští Sokoli HK    78:58

Soupeř odehrál velmi dobře první čtvrtinu, my jsme naopak nepodávali přesvědčivý výkon a tak bylo skóre vyrovnané. Ve druhé čtvrtině jsme začali být lepším týmem a budovat si náskok. Dobrý výkon na obou polovinách hřiště jsme udrželi i ve druhém poločase.

BA Sparta vs BK Maják SVČ Vyškov    71:33

Z naší strany dominantní první čtvrtina, která určila ráz zápasu. Předváděli jsme pozornou osobní obranu, kolektivní pojetí hry v útoku a úžasnou podporu od hráčů z lavičky. Vše korunované několik pohlednými akcemi v rychlém protiútoku.

BA Sparta vs BVK Holice    61:52

Potvrdila se naše stoupající forma na turnaji. Během prvních 12ti minut utkání jsme soupeře jasně přehrávali, poté jsme soupeři dali šanci dostat se zpět do utkání, čehož využil a v druhém poločase se tak utkání začalo dramatizovat. My jsme ale obrat nedopustili a vítězství si pohlídali.

Vítězství v turnaji se nerodilo snadno, po dramatické prohře o 3 body s polským týmem Strzelce Opolskie náš tým nakonec do čela turnaje vyhoupla prohra poláků s domácími Holicemi, které jsme porazili o 9 bodů.

Individuální ocenění si navíc odváží Tobi Shweiki, který ovládl hned dvě individuální soutěže ve střelbě, a Jirka Nejezchleba, který byl zvolen nejužitečnějším hráčem našeho družstva v turnaji.