Žákyně U15 vybojovaly dvě důležitá vítězství!

Starší žákyně měly před zápasy ve Strakonicích a Pelhřimově jasný úkol, kterým bylo přivézt dvě důležitá vítězství v boji o extraligu.

Strakonice - BA Sparta    55:63 (23:13, 34:30, 42:52)

Body: Lulu 15, Matas 13, Jenky 10, Dora 8, Vojtík 7, Sany 6, Klaudie 4

Od poloviny první čtvrtiny jsme ztráceli. Ve druhé čtvrtině se naše hra postupně zlepšovala, ale díky velmi špatnému obrannému doskoku a také nepřesné střelbě TH jsme se nemohli dostat do vedení. Ve třetí čtvrtině jsme konečně soupeře začali přetlačovat a vytvořili si i 10ti bodový náskok. Vypjatá atmosféra a nervozita nás svazovala až do posledních vteřin utkání, ale své vedení jsme již nepustili a vybojovali tak velmi cenné vítězství.

Pelhřimov - BA Sparta 33:82 (12:15, 23:31, 31:58)

Body: Dora 15(2x3), Vojtík 15(1x3), Klaudi 10(1x3), Jenky 9(1x3), Zajda 9, Žejdla 8, Sany 5, Lulu 4, Johy 3, Matas 2, Vendy 2

První poločas jsme se trápili. V útoku jsme se špatně prosazovali a v obraně jsme soupeřkám darovali nepozorností jednoduché koše. V druhém poločase jsme konečně začali hrát naší hru, dostali jsme domácí pod tlak dobrou obranou a začalo se nám také dařit v útoku. Náš dominantní výkon v druhém poločase nakonec stanovil jasné vítězství v náš prospěch.