Žákyně U14 udržely první místo v ŽL

Mladší žákyně po víkendových zápasech ŽL drží první místo v základní skupině B, když v dramatickém zápase zvládly porazit Ústí.

Levhartice Chomutov - BA Sparta Praha    30:75 (8:16, 13:34, 23:55)

Po slabším rozjezdu v 1. čtvrtině, jsme zabraly a donutily soupeřky ke ztrátám, ze kterých jsme dávaly jednoduché koše z protiútoků. Obrana fungovala a měly jsme i možnost vyzkoušet si i nové věci.

Sluneta Ústí nad Labem - BA Sparta Praha    90:92 (27:22, 43:41, 59:65, 82:82)

Bohužel nám od začátku nepřálo moc štěstí ohledně příjezdu na místo určené k zápasu, tudíž jsme do utkání vstoupily velmi nervózně soupeři jsme dávaly moc prostoru ve hře 1/1, kdy nás bohužel přehrával, nefungoval nám obranný doskok, ze kterého jsme naopak mohly těžit v sobotním utkání. Po nervozní 1. čtvrtině jsme začaly trochu fungovat, přitlačily soupeřky naší celoplošnou obranou a donutily je k těžkým přihrávkám, které jsme byly schopné zachytit. Poté nás bohužel zase postihl herní výpadek, kdy jsme nebyly schopné doskočit balón a soupeřky měly opakované šance skórovat. Po bouřlivé poločasové poradě jsme opět nastavily jiné tempo utkání, kdy jsme soupeřkám odskočily až na dvojciferný rozdíl 12 bodů. Opět se zdálo, že máme utkání pod kontrolou, ale bohužel se zase ukázalo v čem máme největší slabiny, bohužel to nebylo jen o holkách, které nepodaly optimální výkon. Soupeřky se na nás opět dotáhly a my jsme bohužel byly zaskočené agresivitou Ústí, které na hranici pravidel bránilo celoplošně stejně jako my. V prodloužení jsme začaly velmi koncentrovaně a dobrou hrou 1/1 si došly pro 4 šestky a dostaly se do mírného vedení, opět jsme měly navrch, bohužel zase nebylo vyhráno a drama to bylo až do závěrečného klaksonu. Dnešek si holky nakonec ubojovaly a vezou si z Ústí výhru. Pochvala za bojovnost!