Žáci U14 ve Španělsku

Mladší žáci se na závěr sezóny zúčastnili od 17. do 21. dubna mezinárodního turnaje v Gironě ve Španělsku. Turnaj byl výborně zorganizovaný a kluci si ho užili na hřišti i mimo něj. Ve velmi slušné konkurenci jsme nakonec obsadili pěkné 6. místo.

Základní skupina D:

BA Sparta - CEB Girona    37:61

Komentář trenéra: Těžké utkání, ve kterém jsme se mohli od španělského soupeře hodně přiučit. Velký tlak na hráče s míčem, bleskový protiútok a důraz ve všech HČJ. Naši kluci byli nejprve dost zaskočení, ale v průběhu utkání již dokázali oplácet soupeři stejnou mincí. Hlavní úkol teď bude být dobře připravení na další utkání ve skupině.


BA Sparta - SA Real    68:47

Komentář trenéra: Zápas jako na vlnách, chvíli hrajeme skvěle a v zápětí tři chyby v řadě. V poslední čtvrtině jsme přestali hloupě chybovat a díky agresivní obraně a rychlému protiútoku jsme zápas rozhodli v náš prospěch.BA Sparta - San Ignacio de Pamplona    51:47

Komentář trenéra: Těžký průběh utkání jsme si zavinili sami. Soupeř hrál s maximálním nasazení po celý zápas a náš vlažný vstup jsme napravovali takřka po celé utkání. Rozhodující bylo, že se nám povedlo čistě ubránit soupeřovi dva nejlepší hráče a prosadit se v útoku z podkoše.Skupina o 5. - 8. místo:


BA Sparta - Sant Josep    47:35

Komentář trenéra: Dobrá presinková obrana všech pěti hráčů nás hnala dopředu. Ne všem hráčům se v zápase dařilo, ale dokázali jsme se zastoupit. Když pominu zakončení z podkoše, které bylo opět mizerné, jsme předvedli náš nejlepší výkon na turnaji.


Zápas o 5. místo:

BA Sparta - CBC Valladolid    41:54

Komentář trenéra: Nezvládli jsme první čtvrtinu, kdy naše nasazení a koncentace nebyly dobré. Od druhé čtvrtiny jsme hru srovnali, bohužel dobrý výkon ve zbytku utkání na otočení skóre nestačil. Šesté místo bereme určitě za dobrý výsledek a především si vážíme zkušeností, které jsme v utkáních mohli získat.

Oficiální stránky turnaje: http://gironabasket.com/