Žáci doma vybojovali dvě vítězství

Starší žáci si o víkendu 12.-13. října připsali dvě důležitá těsná vítězství v rámci žákovské ligy U15, když na domácí palubovce nejprve přehráli Pardubice a následně i Litomyšl.

BA Sparta vs BK Pardubice    68:65

Výborných prvních 18 minut, kdy jsme hráli koncentrovaně na obou polovinách hřiště a získali jsme vedení o 13 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme hráli bez nasazení a trestuhodně jsme dovolili soupeři otočit skóre. Oceňuji, že v poslední čtvrtině za stavu 51:58 jsme nakonec našli vůli vrátit se zpátky k naší hře a díky tomu vybojovat vítězství.

BA Sparta vs Basket Litomyšl    78:72

Další cenné vítězství. V prvním poločase jsme chtěli navázat na včerejší dobrý výkon, ale srážely nás chyby v obraně z nepozornosti. Do druhého poločasu jsme vstupovali se ztrátou 4 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme i přes zranění Mikyho Kramosila dokázali soupeře přehrát a když jsme v dobré hře pokračovali i v poslední čtvrtině vybudovali jsme si náskok, který jsme si v nervozní koncovce již vzít nenechali.