Vícemistryně ČR

Nečekané účastnice zaskočily Republiku...


Až poslední turnaj Pražského přeboru rozhodoval o tom kdo se probojuje na Národní finále. Naše děvčata zatím na 3.místě musela porazit čtvrtou Slovanku, druhé Počernice i první BŠ Praha aby se posunula na postupovou příčku. Po heroických výkonech se jim to podařilo i za velké podpory ze strany rodičů a fanoušků. Počernice musely rušit zamluvený hotel v Ostravě a naše děvčata mohla začít balit na dalekou cestu….

Do Ostravy jsme neodjížděly s velkými ambicemi, kdyby nám někdo řekl před turnajem, že se umístíme tak, jak jsme se umístily tak mu to věřit nebudu, na MČR jsme se kvalifikovaly z Prahy až na poslední chvilku, kdy jsme se musely porvat s Počernicemi, Slovankou a BŠ. Všechny tři zápasy jsme zvládly a tím nás čekala dlouhá cesta do vzdálené Ostravy.

První zápas jsme nastoupily proti týmu ze Strakonic. Začátek zápasu famozní, kdy jsme soupeři nedovolily skoro ani přejít na útočnou polovinu, ale jak kdyby do našich holek uhodil blesk a najednou se rozhodly, že soupeři pomůžou a že teda uděláme ze zápasu drama. Naštěstí zápas skončil v náš prospěch, ale už tady se ukázalo, jak náročný turnaj to bude pro všechny.

Druhý zápas proti KV, jak přes kopírák začátek výborný!!!! ALE !!!! Zase jsme měly výpadek, ale ne jen v útoku, ale hlavně na obranné polovině, kde jsme nechaly soupeře lehce skórovat a pustit hráčky KV do zpět do hry. Skóre se do konce zápasu přelívalo ze strany na stranu a do poslední vteřiny nebylo nic rozhodnuto. Zase nás podrželo basketbalové štěstí a ubojovaly jsme výhru o jediný bod. 

V dalším zápase nás čekal moravský celek Žabiny Brno. Vůbec nebude překvapení, že začátek zápasu byl zase velmi slušný, oproti sezóně, kdy jsme se začátky měly velké potíže tak tady se nám to přesně obrátilo. V zápase jsme utrpěly vítězství a dál bych to nerozebírala. 

V zápase o postup do finále jsme narazily na tým BŠ. Obě družstva se v sezóně střetly několikrát, takže napětí bylo cítit už při zjištění, že proti sobě natoupíme. Zápas byl od začátku až do konce velmi vyrovnaný, plný chyb pramenící z nervozity a na druhou stranu se bojovalo o každý míč! Rozhodlo se až v poslední čtvrtině, kdy jsme si vybudovaly větší jak 5 bodový náskok. Poté, co se vyfaulovala hráčka BŠ s číslem 34, jsme náskok navýšily i na 10 bodů a tím urvaly vítězství a postup do FINÁLE!

Ve finále nás čekal tým Hradce Králové, který je velmi dobře poskládaný. Netušily jsme jestli budeme schopni Hradci konkurovat celý zápas nebo jen poločas nebo taky jen 3 minuty, ale o to už asi nešlo. Holky už svého cíle dosáhly, kdy se prokousaly až do tohoto zápasu. Nakonec si myslím, že jsme nebyly špatným soupeřem do konce 1. poločasu. Po přestávce už asi přišlo uspokojení a zjištění, že letos to ještě na to 1. místo nebude. Vyhořely jsme na doskoku pod oběma koši a přestaly hrát aktivně do koše a to zapříčinilo odskočení Hradce až na propastný rozdíl, který nakonec byl o 39 bodů. Přesto si holky užívaly oslavy 2. místa a do Prahy si tedy odvezly stříbrné placky! 

Do All Star Národního finále byla zařazena Vendula Krausová

Nejužitečnější hráčkou družstva byla vyhlášena Sandra Dubjáková