V pražských derby jsme neuspěli

Starší žáci o víkendu 25.-26. ledna odehráli v rámci ligy U15 venkovní zápasy s městskými rivaly USK Praha a Sokol Pražský.

USK Praha vs BA Sparta    70:59

V první čtvrtině si soupeř po našich zbytečných chybách a nedůrazu vytvořil náskok o 9 bodů, který si držel do poločasu. V první polovině třetí čtvrtině jsme předvedli výborný úsek hry, kdy jsme skóre vyrovnali. Bohužel pak přišla opět série chyb a soupeř si opět vytvořil náskok, který už jsme dokonce zápasu nedokázali smazat.

Sokol Pražský vs BA Sparta    86:81

Neúspěch v utkání opět podnítila nevydařená první čtvrtina. Do poločasu jsme ztrátu smazat nedokázali. Excelentní vstup do třetí čtvrtiny nás vrátil do utkání a dokonce i do vedení. Náskok 6 bodů jsme bohužel neudrželi a zbytek utkání byl tak vyrovnaný, kdy v koncovce byli šťastnější domácí. Mohli bychom se vymlouvat na vnější faktory, ale při našem absolutním propadáku na obraném doskoku a úspěšnosti zakončení z podkoše v prvním poločase by to bylo pošetilé... Cenním si bojovnosti, se kterou jsme odehráli druhý poločas a díky čemuž jsme sahali po vítězství.

DZ