U12 - Sbírání zkušeností ve Španělsku

Kluci U12 se tento rok zúčastnili Velikonočního turnaje ve Španělsku, konkrétně v katalánské Gironě a návštěva to byla parádní.

Už samotná cesta byla pro nás velkým zážitkem, kdy jsme využili letecké dopravy a na letišti nás čekal hlavní organizátor (jako na basketbalové superstar).

První den jsme všechny tři kategorie proběhli historickým centrem Girony.

Den druhý už nás čekali zápasy úplně jiného stylu basketbalu, než na který jsme zvyklí. Nejprve jsme vyhráli zápas proti Sant Joseph B 70:41. V dalším duelu už nás ale čekal velice dobrý celek Bisbal Basquet. 36:71 v náš neprospěch a konečně zápas, jaký jsme potřebovali. Agresivní obrana po celém hřišti a zdvojování nám dělali potíže. Bohužel jsme zjistili až pozdě, jak tuto situaci řešit. Poslední zápas ve skupině jsme vyhráli poměrem 62:13 a dostali jsme se tak do skupiny o 5.-8. místo.

Proti Valladolidu jsme byli lepší individuálně, rychlejší, ale dělali jsme zbytečné chyby, které se ve Španělsku trestají. To byl důvod, proč jsme prohráli 31:51. Zejména nás limitovali špatné přihrávky, které plynuly z agresivity obrany soupeře.

O celkové 7. místo jsme se utkali soupeřem ze Slovenska, Interem Bratislava. Většinu zápasu jsme tahali my za delší konec a měli jsme zápas ve svých rukou, ale opět hloupé ztráty nás limitovali, abychom byli úspěšní a i přes bleskový rychlý protiútok a lepší individuální dovednosti nám to nestačilo a prohra 36:44 nás poslala na celkové 8. místo.

Poslední den jsme si konečně mohli v klidu užít procházku městem, kde jsme navštívili nádhernou katedrálu Panny Marie, kterou mohou znát fanoušci Game of Thrones a každý si dal výbornou palačinku.

Turnaj byl dobře zorganizovaný a kluci si "výlet" do Španělska velice užili. To hlavní ale bylo, že získali cenné zkušenosti, které mohou využít v dalších zápasech a získali povědomí o basketbalu, který patří mezi evropskou špičku.