Postup do extraligy U15

Vítězný víkend potvrdil náš postup

BA Sparta - BK Klatovy 89:61

I přesto, že rozdíl zápasu byl naprosto stejný jako první zápas porti Klatovům, můžeme tento výsledek počítat za lepší než minule. Bohužel nám kvůli zraněním a nemocem chyběli tři důležití hráči a během zápasu se další dva nepříjemně pochroumali a to tak, že nemohli dohrát. Přesto jsme hned na začátku urvali vedení díky dobré obraně a náskok jsme pomaličku zvětšovali po zbytek zápasu.

BA Sparta - BK Jiskra Domažlice 112:35

Po prvním pěti minutách, kdy jsme díky naší obraně nastavili skóre 24:0, byl zápas rozhodnut. Se základní částí se loučíme stovkou a jdeme bojovat do extraligy o postup na MČR.

Zároveň se s velkou lítostí loučíme s jedním z pilířů našeho ročníku 2008. Velmi málo zde jmenuji, ale po několika letech s námi loučí náš rozehrávač a odchovanec David Svoboda. Od začátku v minižácích plnil David roli rozehrávače a člena hlavní pětky a lídra týmu. Zároveň své kvality dokázal účastí na výběrových srazech a zapsal své jméno mezi náhradníky reprezentace U15. David se s námi loučí, aby nadále dokázal plnit své školní povinnosti. David odehrál za náš klub od sezóny 2017/18 celkem 68 zápasů hlavních soutěží, během kterých dal 557 bodů. To nepočítáme účasti na turnajích. Tuto sezónu si vzal jako hlavní úkol pomoci nám do extraligy, kdy nám za svých 12 zápasů pomohl 84 body (z toho 16 trojek). Přejeme Davidovi hodně štěští a aby měl vždy na udici velký úlovek.