Ohlédnutí za sezónou Sparťanů

Hodnocení sezóny 2017/18 chlapců...

Umístění družstev chlapců BA Sparta v sezóně 2017/18:

Kadeti - Dorostenecká liga - 4. místo ve skupině A

Starší žáci - Extraliga U15 - 10. místo

Mladší žáci - Extraliga U14 - 8. místo ve skupině A

Starší minižáci - Pražský přebor U13 - 2. místo v Praze + 6. místo na MČR

Mladší minižáci - Pražský přebor U12 - 3. místo v Praze + 4. místo na Národním Festivalu

Nejmladší minižáci - Pražský přebor U11 - 2. místo v Praze + 5. místo na Národním Finále MIX


Kadeti nezačali sezónu vůbec dobře. Na podzim se trápili a od ledna tak bojovali ve skupině play-out o udržení Dorostenecké ligy U17 pro další sezónu. Navíc v play-out jejích počáteční vyhlídky nebyli zrovna růžové, když do něj družstvo vstupovalo na sestupové pozici s velkou ztrátou na záchranu. Pak ale družstvo trenéra Marka předvedlo fantastickou sérii zápasů, ve které s bilancí 8 výher a pouze 2 porážek rázně odmítlo sestup a naopak se pasovalo do pozice druhého nejlepšího celku skupiny play-out, které ve výsledku znamená celkové 4. místo skupiny A v DL. Dorostenecká liga U17 Kadetů se bude na BA Sparta hrát i v sezóně 2018/19 a navíc k ní nově přibude i Dorostenecká liga U19 Juniorů, takže se máme rozhodně na co těšit!

        Tabulka - DL U17 Skupina A - Play-out

Starší žáci v uplynulé sezóně potvrdili, že jsou kvalitním týmem a mohou se měřit s nejlepšími družstvy v ČR. Bez větších problémů postoupili ze základní skupiny Ligy U15 do Extraligy. Bohužel však několik nezvládnutých koncovek vypjatých utkání v průběhu celé sezóny zavinily ztrátu bodů, které nakonec chyběly k vytouženému postupu na MČR. Celkové 10. místo v Extralize U15 je tak malým zklamáním, nicméně družstvo dlouhodobě prokazuje svůj potenciál, který je příslibem do budoucna a věříme, že kluci nasbírané zkušenosti z uplynulé sezóny v nadcházejících sezónách uplatní ve svůj prospěch.

        Tabulka - Extraliga U15

Mladší žáci na podzim v Lize U14 doslova vybojovali těsný postup do Extraligy. Jakoby si ale všechno štěstí vybrali právě na podzim. V silné extraligové konkurenci se družstvo trápilo a to především díky několika zraněním a absencím hráčů ze základní rotace. Celkové 8. místo ve skupině A bohužel nezajistilo postup do Žákovské ligy U15 na příští sezónu a tak družstvo muselo do kvalifikace. Tam si ovšem družstvo spravilo chuť dokonale, když s přehledem ovládlo svou kvalifikační skupinu a postoupilo do Ligy U15 pro sezónu 2018/19 hned z 1. kola.

        Tabulka - Extraliga U14 Skupina A

        Tabulka - Kvalifikace Liga U15 Skupina C

Starší minižáci zvládli podzim skoro na jedničku, když pouze s jednou porážkou postoupili do Finálové skupiny PP U13. Už už to vypadalo, že si velmi slibně rozjetou sezónu ve Finálové skupině zkomplikují a přijdou o celkové druhé místo, nicméně klíčová utkání kluci zvládli a po bronzech z U11 a U12 berou konečně v Praze stříbro. Druhým místem v Praze se družstvo kvalifikovalo na MČR, které se odehrálo v Jenči a na Petřinách. Postup na MČR byl pro kluky velký úspěch. Na svém prvním MČR navíc ostudu neudělali, když nakonec obsadili celkové 6. místo.

        Tabulka - Pražský přebor U13 Finálová skupina

Mladší minižáci - Ještě v prosinci loňského roku jsme si říkali, jak máme pěkně rozjetou sezonu. Byli jsme na druhém místě PP a plánovali velikonoční turnaj ve Vídni. V lednu ale vše skončilo, začala zranění, nemoci a dlouhodobé zdravotní problémy několika hráčů. Začátek kalendářního roku se vůbec nepovedl a my jsme prohráli důležitá utkání. Postupně jsme se dostávali do formy. Perličkou této sezony byla naše účast na mezinárodním turnaji ve Vídni, kde jsme skončili ve čtvrtfinále a to v konkurenci nejlepších týmů z Rakouska, Německa a Itálie. Přes všechny problémy jsme se probojovali na Národní festival do Ostravy. Na NF jsme odehráli výborné zápasy, užší kádr v závěru turnaje fyzicky nestačil na silné soupeře. Přesto konečné 4. místo je pro nás úspěch. Medaile z této sezony si ale nasadíme, v dramatickém závěru PP jsme přehráli USK Praha a skončili jsme na pěkném 3. místě.

        Tabulka - Pražský přebor U12 Finálová skupina

Nejmladší minižáci začali v Pražském přeboru dvěma prohrami hned na prvním turnaji. Od té chvíle prohráli v této soutěži pouze 2 další zápasy. Tým se postupně zlepšoval a dostal se dokonce do prodloužení s budoucím vícemistrem ČR. Z důvodu velkého počtu hráčů v této kategorii, hráli nejmladší minižáci i přebor U12 Středních Čech. Zde jsme se nesoustředili na výsledky, ale především na to, aby si všichni dostatečně zahráli. V Pražském přeboru skončili kluci na 2. místě. Závěr sezóny sehráli na Národním finále v Mixech v Mostě, kde skončili na výborném 5. místě, když s chlapci hráli mladší dívky, které měly do té doby minimum zápasových zkušeností.

        Tabulka - Pražský přebor U11