Ohlédnutí za sezónou Sparťanek

Hodnocení sezóny 2017/18 dívek...

Hodnocení sezony SCM - Dorostenky

Extraliga U19 - 4. místo v ČR

Extraliga U17 - 7.místo v ČR

Juniorky U19 potrvrzovaly celou sezonu jedny z favoritek soutěže a to i přes to, že byly v průměru o rok mladší. Po základní části obsadily druhé místo za suveréním a pozdějším vítězem USK. V play off postoupily 3:0 na utkání přes BK Trutnov a slavily další postup na MČR kde jsme již nemohli počítat s Hankou Kolegarovou, která onemocněla na delší dobu. Závěrečný vrchol sezony však zejména opory nezastihl v ideální formě (zradila nás především střelba za tři body, kde jsme byli po celý ročník suveréně nejlepší) a po porážce v semifinále se SBŠ Ostrava, čekal naše hráčky pouze boj o 3.místo. I zde proti silově a výškově lépe vybaveným Žabinám z Brna jsme odehráli slušně první poločas, ale ve druhém jsme dovolili soupeřky jít do vedení a ty ho držely až do posledního hvizdu. Zbyla na nás tedy nepopulární bramborová medaile.

Příští rok, ale toto družstvo musí mít ambice nejvyšší, protože je čeká ročníková obhajoba Mistra ČR.

Nejlepší Sparťankou na MČR byla vyhlášena bojovnice Míša Pitrová

Do All Star MČR byla zařazena Bára Jindrová

Se Sparťanským mládežnickým programem se věkově rozloučily Eliška Misíková a Bára Bajgarová.

Kadetky U17 letos nenaplnily předsezónní předpoklady a na MČR nepostoupily. Zejména v základní části několikrát zbytečně prohrály malým rozdílem v domácích i venkovních utkáních, které je stály lepší umístění před Play off. Do toho vstupovaly ze sedmého místa a čekal je jeden z nejtěžších soupeřů - USK. První dvě utkání jsme favoritovi vzdorovali a zejména ve druhém jsme Královku jen tak tak nedobili. Ve třetím utkání jsme již v úzké rotaci nedokázali eliminovat sílu soupeřek a tak na MČR postoupil USK. Nutno podotknout, že i v této serii kadetky postrádaly Méďu. Určitě, ale bylo v silách tohoto družstva více, vždyť Slovanku pozdějšího vítěze MČR kadetky v základní části porazily.

V příštím roce už nemůžeme počítat s Ančou Chromou, která si nakonec pro středoškolské sportování vybrala USK.

Do Juniorek věkově přechází Terka Halátková, Méďa Kolegarová, Lucka Sůvová, Anča Sekyrová, Charlot Kunayová, Simča Jindřichová a Elen Herynková.

Naše Centrum mládeže potvrdilo účast k absolutní republikové špičce byť letos žádná medaile nezacinkala. Příkladem je toho i naše zastoupení v reprezentačních družstvech.

O nominaci na Mistrovství Evropy bojují:

V U18 - B.Jindrová, S. Sklenářová, A. Rosecká a T.Halátková.

V U16 - J.Vydrová, K.Helebrantová a A.Chromá


Hodnocení sezony SPS - Žákyně

Extraliga U15 - 5.místo MČR

Extraliga U14 - 4.místo MČR

Hodnocení U15

Do žákovské ligy jsme byly nalosované do skupiny A, kde na nás čekal pozdější vicemistr republiky a žhavý aspirant na boj o titul mistryň republiky. V základní skupině ŽL jsme se umístily na 3. místě za Chomutovem a HB Basket. Některé zápasy byly slušným představením našeho družstva, některé nám tak úplně nevyšly i z pohledu různých zranění a absencí, s tím jsme se bohužel potýkaly skoro celou sezónu.

Po základní části jsme tedy postoupily do fáze extraligy, kde už byla jen těžká utkání, každý mohl porazit každého a bylo dost náročné se probojovat do finálové 8, která postupovala na závěrečný turnaj o Mistra republiky. O postup jsme musely bojovat až do posledního kola, i když už se nějak tak tušilo, že by to mohlo klapnout už, když se odjíždělo na závěrečné dvoukolo. V extralize jsme nakonec obsadily solidní 6. místo a tím pádem postup na MČR, které se konalo v Hradci Králové.

Na finálovém turnaji nás ve skupině A čekaly soupeřky z Hradce, HB Basketu a z Havířova. V prvním utkání jsme se střetly s HB Basket. Ve vyrovnaném průběhu jsme nakonec prohrály, ale vzhledem k výsledkům v základní části jsme s prohrou o 12 bodů mohly být spokojené. V dalším utkání nás čekaly soupeřky z Havířova, v zápase se čekal tuhý boj o naději na postup ze skupiny, Havířov v prvním utkání MČR držel až do posledních okamžiků favorizovaný tým z Hradce pod krkem a vypadalo to na první překvapení turnaje, bohužel tým Havířova prohrál těsně v koncovce a tudíž bylo jasné, že nás nečeká rozhodně nic lehkého. Ve vyrovnaném utkání jsme nakonec zvítězily o 9 bodů. Druhý hrací den jsme narazily na družstvo Hradce (pozdějšího mistra republiky) věděly jsme, že s Hradcem se dá hrát, ukázal nám to náš včerejší soupeř z moravy. Zápas byl vyrovnaný a na palubovce byly k vidění skvělé basketbalové momenty. Po vyrovnaném pruběhu jsme padly v koncovce a to nás odsunulo do bojů o 5-8 místo. V zápasech o umístění jsme narazily postupně na týmy KP Brno a Basket Slovanka. Souboj s KP jsme těsným rozdílem 4 bodů dotáhly do vítězného konce. Souboji o 5. místo jsme se střetly se Slovankou, kde už se projevovala náročnost turnaje na obou stranách, po náročném průběhu zápasu po fyzické stránce si holky vybojovaly konečné 5. místo na MČR!

Celá sezóna byla jak na houpačce, ale po skvělém závěru, kdy holky předváděly solidní žákovský basketbal, můžeme být spokojení. Do další sezóny, ale máme co zlepšovat a pokusíme se odstranit nedostatky, které nás připravily třeba o lepší zavěrečné umístění.

Hodnocení U14

Družstvo mladších žákyň bylo pro tento ročník žákovské ligy nalosováno do skupiny B. Touto fází jsme procházely až na malé komplikace v jednom zápase naprosto bez problému, tuto část jsme tedy splnily na jedničku.

Po výsledkově ne moc zajimavých zápasech jsme postoupily do další fáze soutěže. V extralize nás čekaly těžší utkaní s vyspělejšími soupeři, to se potvrdilo a my odehrály vyrovnané a těžké zápasy. Odměnou nám byla první příčka s konečnou bilancí 14/0.

Po skončení extraligy nás čekalo MČR ve Strakonicích, na které jsme odjížděly s nálepkou jednoho z favoritů. Po skvělém vstupu do turnaje nám bohužel nevyšel důležitý duel ve skupině a my se musely připravovat na semifinále s největším favoritem celé soutěže a to byl tým Sokola Hradce Králové. Zápas s Hradcem byla přehlídka nejlepšího žákovského basketbalu, bylo k vidění spoustu skvělých momentů, jak herních tak v bojovnosti všech našich hráček. Bohužel pro nás to ještě letos na Hradec nestačilo.

Poté nás čekal zápas o bronzové medaile s KP Brno, který jsme sice prohrály, ale i přesto holky na MČR odvedly skvělou práci.

Celkově sezónu hodnotíme velmi pozitvně, kdy se družstvo celoročně zlepšovalo a bylo vidět, že holky udělaly pokrok ve všech směrech a v tom chceme pokračovat i v následující sezóně.

Do All Star MČR byla zařazena Veronika Vojtíková


Hodnocení SPS - Minižákyně

Starší minižákyně U13 - 2. místo Národní finále ČR + 2. místo v Pražském přeboru

Mladší minižákyně U12 - 3.místo Pražský přebor

Nejmladší minižákyně U11 - 6.místo Národní finále ČR + 2. místo v Pražském přeboru

Starší minižákyně U13

V kategorii U13 nás čekal Pražský přebor, kde jsme utkávaly s tradičními soupeři z Prahy. Vstup do soutěžního ročníku nám vyšel skoro na jedničku, porazily jsme tým BŠ Praha, se kterým jsme neměly moc lichotivou bilanci. První mistrovské zápasy tedy vyzněly v náš prospěch. Po té jsme procházely lehkou herní krizí, která byla zapříčiněná různými aspekty. Bohužel pro nás jsme se na konci Pražského přeboru dostaly do pozice, kde na holky čekal poslední hrací víkend, kdy bylo jasné, že pokud prohrajeme jeden jediný zápas, tak nepostoupíme na národní finále, které se konalo v Ostravě. Vzhledem k situaci, kdy si každá z hráček uvědomovala o co se hraje, se všechny zúčastněné posledního hracího víkendu sáhly na svoje hráčské i fyzické dno a to dotáhlo toto družstvo až na již zmiňované národní finále. Velký dík patří i rodičům za podporu a neutuchající povzbuzování.

Do Ostravy jsme odjely s tím, že můžeme překvapit. Zápasy ve skupině jsme neodehrály podle našich představ, naše herní možnosti byli určitě někde jinde. Semifinále jsme odehrály s týmem ze Žabovřesk a po bohužel utrápeném výkonu jsme postoupily do další fáze turnaje, po zápase s Brnem jsme si s holkama řekly pár věcí, které bychom měly do dalšího zápasu změnit a pokusit se předvést, co možná nejlepší výkon. V dalším utkání nás čekalo dobře známe družstvo BŠ Praha. Zápas byl velmi vyrovnaný a na palubovce se bojovalo o každý míč a bojovnost byla jeden z rozhodujících faktorů celého utkání. Zápas jsme dotáhly do vítězného konce a holky mohly slavit postup do finále, kde nás čekal již dobře známý Sokol Hradec Králové.

Ve finále byl jasný favorit v podobě Hradce, který na tuto kategorii hraje velice vyspělý basketbal a na každém postu mají vyrovnané hráčky. Naše holky se, ale rozhodně v první půlce soupeře nebály a Hradec donutil hrát na 100%. Po poločase došly síly a soupeř dal najevo svou sílu. Z Ostravy si tedy holky odvezly na krku stříbrné medaile a tím zakončily svoji úspěšnou sezónu.

Sezóna byla zakončena velmi úspěšně a teď už to jen musíme dál potvrzovat tvrdou prací v tréninku a chutí se dále zlepšovat!

Do All Star Národního finále byla zařazena Vendula Krausová

Nejužitečnější hráčkou družstva byla vyhlášena Sandra Dubjáková

Mladší minižákyně U12

Družstvo složené z 6 hráček ročníku 2006, dále doplněno ročníkem 2007 a 2008. Cílem družstva bylo zapojit co největší počet hráček do pravidelného tréninkového a herního procesu, snížit absenci. Zaměřit se na herní činnosti jednotlivce. Vyrovnat výkonnost hráček. Nestavět výsledek na individualitách. Po celou sezonu se družstvo drželo v horní části tabulky. Vyskytly se porážky způsobené nedostatečnou koncentrací, špatným přístupem k zápasu a někdy i vysokou absencí. Přes to si družstvo zaslouženě vybojovalo 3. místo v Pražském přeboru. Nestačilo to na postup do Národního finále i tak může být s výsledkem spokojené.

Hráčky r.2006 a některé 2007 se Národního finále měly možnost zúčastnit a to s kategorii U13 kde se BA Sparta umístila na 2. místě.

Nejstabilnější výkon po celou sezónu předváděla a zároveň nejlepší střelkyní byla M. Michopulu 2006. Největší posun v basketbalovém růstu udělala Hlušičková K.

Cílem tohoto družstva v příští sezóně je co nejlepší umístění v Pražském přeboru, případně účast na Národním finále.

Nejmladší minižákyně U11

I toto družstvo je složeno z hráček různých ročníků a to 2007, 2008 a 2009.Cíle tohoto družstva jsou identické jako u U12. Vzhledem k počtu hráček jsou obě družstva ve stejném tréninkovém procesu.Po celou sezónu družstvo podávalo stabilní výkon. V Pražském přeboru nedokázalo porazit jen družstvo HB Basket (vítěz Národního finále). Skončilo na 2. místě v tabulce a zajistilo si postup na Národní finále.

Národní finále bylo pro hráčky první zkušeností z velkého turnaje. V základní skupině prohrály s Ostravou(3.místo NF) a jednoznačně porazily Brno. Ve čtvrtfinále podlehly Sadské ( 2.místoNF).V boji o 5.-8. místo porazily K. Vary, což je poslalo do boje o 5. místo s Olomoucí. V tomto utkání byla lepší Olomouc a tak se umístily na konečném 6. místě.

Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášena Kramosilová A..

V první desítce nejlepších střelkyň celého turnaje se na 5. místě umístila Kramosilová A., na 8. místě -Lounová B. a na 9. místě Potužníková Z..

Nejlepší střelkyní v celé sezóně byla Lounová B. Největší zlepšení předvedla Potužníková Z..

Cílem tohoto družstva v příští sezóně je co nejlepší umístění v Pražském přeboru.