NF U11 MIX - zasloužené 5. místo

Kluci se bohužel na NF chlapců neprobojovali, protože z Prahy bylo pouze jedno postupové a to získalo USK (na NF 2. místo). Chtěli jsme ale, aby chlapci byli odměněni za celoroční práci a tak jsme se rozhodli je vzít na NF v MIXech.
Věděli jsme, že to nebude nic lehkého, protože holky z BA jeli na svoje NF do Litoměřic a tak jsme neli k dispozici holky, které měli jen minimální zkušenosti se zápasy.

Na turnaji v Mostě jsme se rozehřáli na Chomutovu, který přijal pozvání na poslední chvíli. Druhý zápas jsme prohráli poboji s později 3. týmem Kyjovem, který nás nepřehrál basketbalově, jako spíše ubojovaným výkonem. Postoupili jsme tak z 2. místa ze skupiny a ve čtvrtfinále nás čekala Vysočina (později 4.). Prospané 3. čtvrtiny v ranním utkání, kdy soupeř získat dostatečný náskok, se nám v té poslední stáhnout nepodařilo. Za pochvalu stojí to, že jsme nesložili zbraně a i přes nepříznivý výsledek bojovali až do konce.
Touto prohrou jsme se dostali do skupiny o 5. - 8. místo a odpoledne nás čekali Sojky z Pelhřimova. S těmi jsme si celkem jednoduše poradili, když jsme zvítězili o 40 bodů. Díky tomu příznivému výsledku jsme v neděli v 8 ráno nastupovali na zápas o umístění proti Litomyšli. V prvním poločase jsme získali klidný náskok a tak trochu jsme zaspali úvod do 3. čtvrtiny, kdy soupeř stáhl rozdíl až na 4 body. Poté jsme se probudili a nakonec urvali 5. místo na NF v MIX.

A navíc, Štěpán Kraus se málem stal Králem střelců dovedností souteže, kdy podlehl až ve finále.

Turnaj hodnotím jako úspěšný. Holky ani kluci to neměli jednoduché. Holky se na tomto velkém tunaji basket zatím učili, ale kluci je v tom nenechali, pomáhali jim a tím pádem museli makat o to víc. Nicméně všichni získali cenné zkušenosti a zlepšení první VS poslední zápas byli více než znatelné.

Chtěl bych poděkovat holkám, které se toho nebáli a téměř bez rozmyslu jeli s námi, klukům za celosezónní dřinu, která vedla ke zlepšení celého týmu. A samozřejmě hlavně rodičům za podporu dětí a za přístup na samotném turnaji v Mostě.
Nemůžu také zapomenou na organizátory, kteří připravili skvělý turnaj a děti z něj mohli odnést obrovský zážitek.