Minižáci U11 zahájili Pražský přebor

O víkendu 13. - 14. října odehráli naši minižáci U11 první čtyři utkání Pražského přeboru.

USK Praha - BA Sparta    64:31

BA Sparta - TJ Sokol Dubeč    75:26

Sokol Pražský - BA Sparta    35:76

BA Sparta - Sokol Kbely    70:24

TABULKA PP U11 - ZDE

V sobotu ráno jsme doma v nafukovačce nastoupili proti jednoznačně nejsilnějšímu týmu celého PP U11 USK Praha. První čtvrtina byla vyrovnaná, naši kluci podali dobrý výkon a zaslouženě jsme vedli o 2 body. Ve druhé čtvrtině soupeř dobře pokryl naše stěžejní hráče a my jsme pod takovým tlakem nebyli schopni hrát. Nic se nám nedařilo a navíc jsme přestávali bojovat, což byl největší kámen úrazu. V druhém poločase se situace opakovala, první pětka zahrála slušně, prohrála svou čtvrtinu pouze o 2 koše a v poslední čtvrtině jsme se opět trápili. Utkání nám jednoznačně ukázalo v čem se musíme zlepšit a na čem v nejbližších trénincích zamakáme, aby jsme v prosincové odvetě předvedli lepší výkon.

Druhý sobotní zápas proti Dubči už byl naprosto odlišný. Maximální nasazení v obraně slavilo úspěch. V útoku jsme hráli kolektivně a konečně se nám začalo dařit proměňovat střely z podkoše. V utkání si všichni kluci dostatečně zahráli a vyhráli jsme jasným rozdílem.

V neděli jsme zavítali do Tyršova sálu v Žitné ulici, domácí tělocvičny Sokola Pražského. V prvním zápase proti domácím jsme trápili soupeře dobrou obranou a rychlými protiútoky. Náš útok zdobil přehled a přesné přihrávky na volné hráče. K dokonalosti už chybělo jen přesnější zakončení z podkoše, když naše úspěšnost byla pod 50%.

Druhý nedělní zápas následoval ihned po prvním a čekal nás v něm tým Sokol Kbely. Zápas byl identický tomu předchozímu. Pokračovali jsme v nastolené hře a soupeře jsme jasně přehrávali. Menšího soupeře jsme jasně předčili na doskoku, když jsme jich nasbírali 41. Bohužel nám opět chybělo přesnější zakončení z podkoše, na tom budeme muset jednoznačně do dalších zápasů zapracovat.

Další utkání PP U11 nás čekají za měsíc 10. - 11. listopadu, kdy nám budou soupeři v sobotu BŠ Praha (pořadatel) a BA Radotín, v neděli pak Jižní Supi (pořadatel) a NBK Praha.