Minižáci postoupili do finálových skupin

Naše minižákovská družstva dívek i chlapců mají za sebou další porci zápasů.

Listopad sice ještě není u konce, ale všechna naše minižákovská družstva již odehrála druhé turnaje ve svých hlavních soutěžích. Hlavní pozornost se pochopitelně ubírala na dvě soutěže, ve kterých první dva turnaje byly ve znamení kvalifikace do finálových skupin, kam postupovalo šest nejlepších družstev. Těmito soutěžemi byly Pražský přebor Starších minižáků U13 a Pražský přebor Mladších minižáků U12.

A tady je již rychlý přehled všech našich hlavních minižákovských soutěží:

Minižáci U13 - Pražský přebor (1. místo v kvalifikační skupině)
Bilance 5:1 - Starší minižáci oplatili Kbelům těsnou porážku na jejich palubovce, v odvetě doma v nafukovačce je porazili více jak rozdílem třídy! Do finálové skupiny tak postupují z prvního místa.(tabulka základní skupiny / tabulka finálové skupiny)

Minižákyně U13 - Pražský přebor (průběžné 5. místo)
Bilance 1:7 - Skutečnost není tak černobílá, jako zápasová bilance Starších minižákyň. Na domácím turnaji si sice připsaly pouze jedno těsné vítězství, ale všechny tři utržené porážky byly malým bodovým rozdílem, což je jednoznačně příslib do další fáze soutěže pro vylepšení bilance. (tabulka)

Minižáci U12 - Pražský přebor (1. místo v kvalifikační skupině)
Bilance 6:0 - Jediným naším neporaženým minižákovským týmem v hlavních soutěžích zůstávají Mladší minižáci. Domácí kvalifikační turnaj včetně odvetného derby s BŠ zvládli na jedničku a zaslouženě postupují do finálové skupiny s čistým kontem. (tabulka základní skupiny / tabulka finálové skupiny)

Minižákyně U12 - Pražský přebor (průběžné 1. místo)
Bilance 5:1 - Na vítězné vlně jsou po druhém hracím víkendu i Mladší minižákyně, které třemi jasnými vítězstvími potvrdily své průběžné první místo v soutěži. (tabulka)

Minižáci U11 - Pražský přebor (průběžné 2. místo)
Bilance 7:1 - Naši nejmladší minižáci se osamostatnili na průběžném druhém místě své soutěže. Ve stodůleckém derby s BŠ nezaváhali a vyhráli jasným rozdílem. V dalších třech zápasech pak jen již překonávali stobodovou hranici vstřelených košů. (tabulka)

Minižákyně U11 - Pražský přebor (průběžné 6. místo)
Bilance 1:5 - Těžký hrací víkend prožily nejmladší minižákyně. Při nepříznivém vývoji utkání se ale holky nevzdaly, držely spolu, stále měly chuť hrát a bojovaly, za což si jednoznačně zaslouží obdiv a podporu do dalších utkání. (tabulka)

Minižáci U10 - Krajský přebor U11 (průběžné 4. místo)
Bilance 2:4 - Stejně srdnatě bojují ve své premiérové sezóně s o rok staršími protihráči naši minižáci U10. Kluci absolvovali svůj první venkovní dvojzápas, a i když si v něm vítězství nepřipsali, tak jim přinesl cenné zkušenosti, které jednoznačně zúročili na prvním turnaji ČBF U10 v Brandýse, ze kterého si přivezli 2. místo. (tabulka)

Další turnaje Pražských přeborů čekají naše družstva v prosinci, konkrétně družstva U11 a U13 o víkendu 8. - 9. prosince a družstva U12 o týden později 15. - 16. prosince. Výjimkou je družstvo U10, které se se svými soupeři v Krajském přeboru utkává průběžně. Všem našim minižákovským družstvům držíme palce do dalších zápasů a jejím hráčům a hráčkám přejeme, aby měli radost ze hry :-)