MČR U14 - STRAKONICE

Vstup do turnaje nám vyšel, kdy jsme porazily SBŠ Ostrava rozdílem skoro 40 bodů. Los nám přisoudil hned první zápas na turnaji tedy v 9:00, měla jsem velké obavy, jak nám to sedne jestli holky zvládnou brzké vstávání, ale hned 1. čtvrtina mě uklidnila a v tomto zápase dostaly prostor všechny hráčky a s chutí si zahrály.

Druhý zápas nás čekaly Žabiny, nejsilnější soupeř naší skupiny.Začátek zápasu byl podle našich představ, skvěle jsme bránily a vůbec soupeřky nepustily do hry. Vše naznačovalo, že to bude těžký zápas, ale že bysme ho měly mít pod kontrolou. Bohužel se tak nestalo a po poločase se Brno zvedlo a my naopak přestaly dávat koše z jednoduchých pozic, bohužel nám odešla i střela z dálky a my nebyly schopné udržet náš náskok z 1. půle. Ale nebylo to bohužel jen o holkách, každý dělá chyby, já jsem nejspíš mohla něco změnit, mohla jsem více střídat mohla jsem si jinak vzít oddechový čas, ALE... Všichni kdo zápas viděli si o mém "ALE" dokážou udělat obrázek sami! Bohužel jsme zápas prohrály o 2 body a tím nás čekal v semifinále zápas s Hradcem.

Třetí zápas ve skupině jsme zvládly podle předpokladů a bohužel oslabené USK o svoji nejlepší hráčku jsme porazily o 19 bodů. 

SEMIFINÁLE

Co bych hned chtěla zmínit na začátku je, že po konci zápasu jsem byla na všechny holky strašně pyšná, protože největšího favorita celého MČR držet v napětí až do 8 minuty poslední čtvrtiny, byl opravdu skvělý výkon!!! Zápas byl hlavně o obraně, kdy jsem po holkách chtěla, aby se snažily přibrzdit hradecký protiútok a hru 1/1 a hlavně oporu Šafránkovou, která předváděla spolehlivé výkony hlavně na útočné polovině. Bohužel nám zápas trochu utekl ve 2. čtvrtině, kdy právě úřadovala hráčka Šafránková, na ní se v obraně vystřídalo hned několik hráček a stejně si myslím, že všechny, kdo ji bránily odvedly výbornou práci, i když nám dala spoustu bodů. V druhé půlce, jsme se zvedly a náskok soupeře jsme začly pomalu stahovat, ale bylo to málo. I když jsme tento zápas prohrály, tak pro mě ho holky vyhrály, protože tento zápas měl být finále, tady si myslím, že se předváděl top žákovský basketbal a byl to jeden z nejhezčích zápasů na turnaji. Bohužel nám to finále na rozdíl od HK nepřineslo. 

ZÁPAS O 3. MÍSTO

V souboji o 3. místo nás čekalo KP BRNO další moravský celek, družstvo KP BRNO se opíralo úředevším o hráčku číslo 15, která na turnaji taky předváděla skvělé výkony, a to i v našem zápase, kdy hráčky věděly jak ji bránit bohužel nám to uplně neklapalo. V zápase byla vidět bojovnost a na sazení, ale to už na závěr turnaje nestačilo, v zápase jsme několikrát dotáhly bodové manko, ale nikdy jsme skóre nepřezlačily v náš prospěch a proto bronzové medaile bralo KP Brno.

Na závěr bych chtěla poděkovat hráčkám za celý turnaj, že makaly, bojovaly a snažily se ze sebe vždy dostat maximum, i když nám to občas trvalo, ale my se naučíme makat hned o začátku, naučíme se povzbuzovat a projevovat emoce :) a to už se pak budeme těžko zastavovat! Ráda bych poděkovala rodičům za pomoc při převozech hráček na ubytování a na halu a za podporu po celý turnaj, kdy se snažily vždy holky hnát dopředu. Také děkuji organizátorům turnaje, kdy vše bylo vždy přichystané tak jak mělo a po celý turnaj nevznikaly nějaké problémy. Podtrženo sečteno jedno velké DÍKY!!!