Kadetky zahájily sezónu 1:1

První dva zápasy extraligy odehrály v domácí hale na Stodůlkách kadetky.

BA Sparta - Sokol H. Králove    61:56 (12:13, 28:23, 45:40)

Sůva 19(4x3), Méďa 12, Seky 12, Téra 12(2x3), Anča 4, Julča 2

Drama naší vinou. V útoku spousta nepřesností a volba špatných řešení, stále se ještě sehráváme a hledáme. Nekoncentrovanost v obraně a porušování stanovených zásad, které dravý Hradec trestal. Přesto jsme v druhé polovině dokázali zlepšenou obranou soupeře elimovat a vybudovat si náskok, který jsme sice ještě stihli lehkomyslně promrhat, nicméně těsné vedení jsme v závěru udrželi.

BA Sparta - BK Loko Trutnov    68:77 (24:13, 47:29, 55:52)

Méďa 21, Anča 13, Téra 12(1x3), Julča 8, Seky 5(1x3), Sůva 5 (1x3), Dora 2, Týna 2

Zápas, který si za rámeček určitě nedáme. Dobrý první poločas, kdy jsme soupeře jasně přehráli a vybudovali si velký náskok. V druhém poločase však na palubovku nastoupil úplně jiný tým. V útoku jsme hráli staticky, nedokázali jsme si vyhovět a trápili jsme se. Naše obrana pak připomínala cedník, kdy jsme nebyli schopni zastavit rychlý protiútok soupeře. Trutnov si v útoku začal věřit, Téra víc minut na střídačce než na hřišti kvůli faulům, rozhodčí nás nepustili do závěrečného tlaku a bylo vymalováno...

Inu, doufejme, že tato nepříjemná studená sprcha nás probere z přesvědčení, že je něco předem vyhráno a že to půjde samo. Potenciál máme, ale musíme k němu přidat i úsilí, nasazení a chuť... pak to bude zase #matosmysl