Kadetky v pražských derby 1:1

Kadetky v rámci Extraligy U17 hostily o víkendu na domácí palubovce ve Stodůlkách pražské rivaly HB Basket a USK.

BA Sparta - HB    74:52 (9:16, 34:25, 53:38)

Nervózní první čtvrtina, kdy soupeř trefil 3 trojky. Od druhé čtvrtiny nám začala lépe fungovat obrana. V útoku jsme se snažili využívat mismatch situace na naše vyšší hráčky, což se nám střídavě dařilo. Ještě před poločasem se nám podařilo získat vedení, které jsme pak navyšovali až do konce utkání. Ve větším bodovém rozdílu nás brzdili zbytečné ztráty míče.

BA Sparta - USK    50:66 (13:16, 25:38, 38:49)

Výsledek pražského derby s USK byl pro kadetky "stejně" krutý jako ten před týdnem pro juniorky. Do utkání s jediným doposud neporaženým družstvem soutěže jsme vstoupili dobře vyrovnanou první čtvtinou. Kličový moment přišel v první polovině čtvrtiny druhé, kdy jsme po neúspěšném útoku několikrát nezastavili protiútok soupeře a rázem z toho byla ztráta 15bodů. V druhém poločase jsme zlepšili obranu a nedovolili soupeři snadno skórovat a pomalu jsme stahovali ztrátu. Nakonec se nám však utkání zlomit nepodařilo, největší podíl na tom měla výborně hrající Kateřina Zeithammerová, jejíž průniky se nám v klíčových momentech nepodařilo zastavit a soupeř si tak svůj náskok vzít nenechal.

Tentokrát jsme na celek z Královky nestačili, ale my jedeme dál. V naší hře je stále plno věcí, které jsou v našich silách a schopnostech zlepšit, víme to a budeme se na ně dále soustředit a společně na nich pracovat. Jsme Sparta a my bojujem až do konce!