100důlky Cup 2019

Přípravný turnaj na Spartě se zúčastnili domácí BA Sparta, Sokol Pražský, BK Děčín, BK Pardubice, BK Brandýs n. L. a BK Lokomotiva Plzeň.

Určitě bylo na co koukat. Všechny týmy se snažili podat maximum a i když některé zápasy byli jednoznačné, ukázali týmům, jakým směrem se mají vydat.

I když kluci ze Sparty skončili na 6. místě, zkušeností nasbírali spousty.
První zápas proti Brandýsu jsme se rozkoukávali. A i když ze začátku to nevypadalo tak špatně, poté jsme se přestali koncentrovat na zápas a soupeř toho využil a nám se už nepodařilo dostat do utkání.
BA Sparta - BK Brandýs   27:58

Druhý zápas proti favoritovi turnaje se nám úplně nepovedl. Špatná byla zejména 2. a 4. čtvrtina kde jsme dali celkem pouze 10 bodů. Soupeř nás převyšoval ve všem, zejména pak v bojovnosti a agresivitě.
BA Sparta - BK Pardubice   38:76

Další zápas nás čekali Válečníci ze Severu, které už známe. A to šlo vidět. Děčín jsme dokázali z některých částech utkání přehrát a konečně jsme bojovali. nicméně rozhodli individuality a i když jsme dokázali částečně ubránit nejlepšího hráče Děčína, chytil se někdo jiný. I když v zápase bylo spousta nepřesností, super zápas pro obě strany.
BA Sparta - BK Děčín   37:47

Předposlední zápas nás čekal "kolega" z Pražského přeboru, Sokol Pražský. Kluci nesplnili hlavní pokyn a to vstoupit kvalitně a soustředěně do utkání. Soupeř se chytl lehkými střelami a potom byl schopný dávat i z těžkých pozic. My jsme naopak vytvořené pozice zahazovali a tak i v tomto utkání jsme odcházeli jako poražení.
BA Sparta - Sokol Pražský   43:47

Na závěr turnaje jsme se utkali s Plzní. Byl to vyrovnaný zápas, ale nás opět limitovalo proměňování šancí a pokud k tomu přidáme výpadky v obraně, výsledek nepřekvapí.
BA Sparta - BK Lokomotiva Plzeň   47:55

Komentář trenéra: "Turnaj byl poskládán z kvalitních týmu kategorie U13, kde minimálně polovinu týmů uvidíme na MČR. Díky tomuto turnaji jsme si uvědomili, že musíme hodně zamakat, aby nám tyto týmy neutekly. Ukázal nám také situaci, v jaké jsme formě a co musíme zlepšit, což byl účel tohoto turnaje."

Shrnutí: Děkujeme všem účastníků , kteří se tohoto turnaje zúčastnili.
1. BK Pardubice
2. BK Děčín
3. BK Brandýs n. L.
4. BK Lokomotiva Plzeň
5. Sokol Pražský
6. BA Sparta Praha

Chtěl bych poděkovat Basket-obchod.cz za poskytnutí krásných cen. Také děkujeme Pražskému basketbalovému svazu a Městské části Praha 13, které poskytli finanční podporu.
Za fotky z celého turnaje děkujeme paní Shweiki, které naleznete zde.